Με την προσοχή μας στραμμένη τις τελευταίες ημέρες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βουνού World Mountain & Trail Running Championships στο Innsbruck της Αυστρίας, στην ομάδα που εκπροσώπησε τη χώρα μας, αποτελούμενη από τους Φώτη Ζησιμόπουλο & Χριστίνα Γιαζιτζίδου στο Trail Long 85km, Θανάση Παγουνάδη, Μανώλη Πουρίκα & Μποσκοπούλου Κωνσταντίνα στη διαδρομή των 44,6km. η προσπάθεια των αθλητών μας, μας γέμισε περηφάνια και συγκίνηση! Συγχαρητήρια σε όλους!
![](https://www.trailgirl.gr/wp-content/uploads/2023/06/353020510_9375038342571607_8261419409687357778_n-769x1024.jpg)
Trail Long 85km.
- Φώτης Ζησιμόπουλος κατέκτησε την 13η θέση στον κόσμο σε 10:33:18
- Χριστίνα Γιαζιτζίδου κατέκτησε την 53η θέση παγκοσμίως στην κατηγορία των γυναικών σε 14:05:35
![](https://www.trailgirl.gr/wp-content/uploads/2023/06/352384461_9375037402571701_4413027964061493620_n-768x1024.jpg)
Trail Short 44,6km.
- Θανάσης Παγουνάδης κατέκτησε την 63η θέση σε 5:11:46
- Μανώλης Πουρίκας κατέκτησε την 122η θέση σε 6:02::27
- Κωνσταντίνα Μποσκοπούλου κατέκτησε την 65η θέση στην κατηγορία των γυναικών σε 6:17:04
![](https://www.trailgirl.gr/wp-content/uploads/2023/06/ΜΠΟΣΚΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.trailgirl.gr/wp-content/uploads/2023/06/ΓΙΑΖΙΤΖΙΔΟΥ-835x1024.jpg)
![](https://www.trailgirl.gr/wp-content/uploads/2023/06/ΓΙΑΖΙΤΖΙΔΟΥ-ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ-819x1024.jpg)
![](https://www.trailgirl.gr/wp-content/uploads/2023/06/παγουναδησ.jpg)